EKCAN MİMARLIKEkcan Mimarlık 1975 yılında, dünya standartlarında, kaliteli ve modern yapılar inşa etme misyonu ile kurulmuştur.

Kaliteli üretimi ile inşaat sektörünün önemli bir aktörü haline gelen Ekcan Mimarlık, 1985 yılından sonra İstanbul, Kocaeli, Edirne, Zonguldak, Kastamonu, Muğla başta olmak üzere bir çok ilde Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait alt yapı ve üst yapı taahhütleri yaparak, anahtar teslim tesisleri inşa ederek, sektöründe lider firmalar arasına girmiştir.

İnşaat sektöründe standartları yükseltmiş ve yaptığı her projede bir adım daha ileri gitme prensibini benimsemiş olan Ekcan Mimarlık, faaliyet gösterdiği alanlara turizm, otomotiv, sigorta sektörlerini de katmıştır.

2006 yılında turizm yatırım faaliyetlerine başlayan Ekcan Grup Bodrum’da inşa ettiği KEFALUKA RESORT ile ilk 5 yıldızlı otelini 2009 yılında işletmeye açmıştır. Doğa ile tasarımın uyum içinde harmanlandığı KEFALUKA RESORT, dünyanın en iyi 15 koyundan biri olarak seçilen Akyar’lar koyuna hakim tepenin eteğinde, denize sıfır 50.000 m2’lik alana inşa edilmiştir.

Ekcan Mimarlık sürekli ve değişmeyen hedefi tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan Ekcan Grubu tüm faaliyetlerini uluslar arası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal ve sosyal sorumluluk prensipleri ile yürütmektedir. Faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile hareket eden Ekcan Mimarlık, 1975 yılında başlayan yolculuğuna, gelişerek ve verimliliğe odaklı büyüme stratejisiyle devam etmekte ve sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır..